Los bericht bekijken
Oud 30 mei 2008, 22:09   #1854
Ambiorix
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Geregistreerd: 22 juli 2004
Berichten: 16.218
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Pindar Bekijk bericht
Als het zo wetenschappelijk is vastgesteld, waarom is er dan geen consensus?
Blijkbaar klopt er dan toch niet iets.
U doet net alsof het staat als ene huis, maar er zijn duizenden wetenschappers die het er niet mee eens zijn. Hoe verklaart U dat dan?

Pin d"Ar
btw, wetenschap is constant onderhevig aan woord en wederwoord, argument en tegenargument. Dat is nu juist het mooie eraan en daaruit komt juist vooruitgang. De huidige IPCC rapporten zijn ook tot stand gekomen na x aantal jaren argumenten en tegenargumenten, en dit samen met technologische vooruitgang maakt dat consensus in de juiste richting wordt gedreven.

Er wordt trouwens altijd onderscheid gemaakt tussen dingen die zéker zijn, dingen waar onderling nog discussie over bestaat, en dingen waar het nog totaal gissen is. Dit onderscheid is belangrijk, en mensen die zo'n rapport lezen kunnen daar gemakkelijk deze nuances uit halen. Ge moet het dan ook willen eh.
Ambiorix is offline   Met citaat antwoorden