Los bericht bekijken
Oud 9 juli 2008, 13:49   #2
Bas Luyten
Vreemdeling
 
Bas Luyten's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 6 juli 2008
Berichten: 49
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door brother paul Bekijk bericht
--------------------------------------------------------------------------------

1° Vind u het zinvol te staken tegen hoge olieprijzen ?

2° Er is vrije keuze van vakbond. Maar waarom wordt de dienst van de vakbond tov de regering niet in een openbare aanbesteding gestopt ??

3° De belgische staat/regering kan haar inkomsten maximaliseren door het BNP te maximaliseren. De vakbond kan haar inkomsten maximaliseren door de minimulonen op te trekken, door de arbeidsregelementen te verzwaren, door de looneisen te verzwaren etc...; allemaal dingen die het BNP van de belgie niet maximaliseren... vind u het logisch dat dergelijk tegenstrijdig belang in leven wordt gehouden.

4° minimumdienstverlening, een recht voor de maatschappij ?


1. Neen. Dit is een globaal fenomeen waarop de 'lokale' overheden weinig vat hebben. Een systematische vermindering van de taksen hierop is ook geen oplossing. Stakingen veroorzaken bijkomende economische schade. Ik denk dat we inderdaad zullen moeten leren leven met hoge olieprijzen en dat we ons moeten richten op zoveel mogelijk alternatieven.

2. en 3. Ik ben voor de afschaffing van de vakbonden in hun huidige vorm. Het kan niet dat vakbonden betrokken worden bij de uitbetaling van werkloosheidsvergoedingen. Vakbonden kunnen blijven bestaan als organisatie die de belangen van de werknemer verdedigen, zonder hierbij een rechtstreeks belang te hebben. Vaak schieten ze trouwens net in deze doelstelling schromelijk tekort.
Daarnaast wordt het stakingsrecht veel te vaak (politiek) misbruikt. Als voorbeeld moet u eens kijken naar Ierland. Daar hebben ze én sociale vrede én flexiblere arbeidskrachten én een hoger loon voor alle werknemers. Iets waar we in België alleen maar van kunnen dromen gewoonweg omdat de vakbonden bij ons in de 19de eeuw zijn blijven steken.

4. Absoluut. Wat openbare diensten betreft is een staking gewoonweg niet aanvaardbaar. Men moet steeds in de dienst voorzien. Treinen kunnen als drukkingsmiddel op weekendregeling rijden, politiediensten kunnen weigeren boetes uit te schrijven,... dat moeten kunnen. De burgers van een land gijzelen, dat kan niet.
__________________
http://www.jongnva.be
Bas Luyten is offline   Met citaat antwoorden