Los bericht bekijken
Oud 4 augustus 2008, 16:25   #2
hurricane
Europees Commissaris
 
hurricane's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 4 juli 2006
Berichten: 6.625
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Pierette Bekijk bericht
Enorme doorbraak zonne-energie kan energieproblemen Aarde oplossen




Wetenschappers aan het prestigieuze en wereldberoemde MIT (Massachusetts Institute of Technology) hebben een revolutionaire doorbraak bereikt in de ontwikkeling van zonne-energie. Het grootste probleem van zonne-energie, het opslaan van energie als de zon niet schijnt, is opgelost.


Tot op heden leverde zonne-energie slechts een marginale bijdrage aan de wereldvraag naar energie. De belangrijkste oorzaak: de tot nu toe inefficiënte en peperdure opslag van zonne-energie bij gebrek aan zonneschijn.

MIT-wetenschappers hebben nu een nieuwe, uit kobalt en fosfaat bestaande catalyst ontwikkeld waarmee zonne-energie op een hele goedkope manier kan worden omgezet in waterstof en zuurstof. Deze componenten kunnen later in brandstofcellen worden gebruikt om volledig schone elektriciteit op te wekken voor bijvoorbeeld huizen en auto's.

De benodigde materialen voor de nieuwe manier van elektriciteitsopwekking zijn volkomen natuurlijk, niet giftig en in overvloedige mate voorhanden. 'Dit is het nirvana waar we al jaren naar gezocht hebben,' verklaarde Daniel Nocera, professor aan het MIT.

Zonlicht is in potentie de krachtigste energiebron. In één uur tijd ontvangt de Aarde zoveel zonlicht waarmee in theorie de hele planeet een vol jaar lang van energie kan worden voorzien.

'Dit is een zeer belangrijke ontdekking die enorme gevolgen zal hebben voor de toekomstige welvaart van de mensheid,' reageerde James Barber, een professor aan het Imperial College in London. 'De importantie van hun ontdekking kan niet overschat worden omdat het de deur opent voor het ontwikkelen van nieuwe technologieën voor energie-opwekking, waardoor onze afhankelijkheid van fossiele brandstoffen verminderd wordt, en ook de klimaatsverandering op Aarde wordt aangepakt.'

De wetenschappers hopen dat de nieuwe uitvinding over circa 10 jaar daadwerkelijk kan worden ingezet voor de opwekking van goedkope en schone stroom uit zonne-energie. Uiteindelijk zou iedere woning zijn eigen mini-energiecentrale kunnen krijgen, waardoor het opwekken van elektriciteit in grote centrales tot het verleden kan gaan behoren.

VERTALING VAN VOLGENDE BRON : lees het allemaal .... :

http://web.mit.edu/newsoffice/2008/oxygen-0731.html



FUCK aan Electrabel en SUEZ en de regering met hun distributietarieven !
Natuurlijk is zonne-energie de oplossing.
Maar die fantastische krachtbron wordt weggewuift door de olie-magnaten.
De techniek is er.
Of dacht u écht dat er iemand wakker ligt van het milieu ?
Nee hoor.
Zonnecellen bestaan al 30 jaar. En ze in massa produceren zou betekenen dat de prijzen zouden zakken.
Ik kan daar maar één conclusie uit trekken.
hurricane is offline   Met citaat antwoorden