Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Jozef Ostyn
Zou dat misschien iets kunnen te maken hebben met het feit dat men zo'n systeem liever plaatst in landen waar minder kans is op politieke instabiliteit? En met het traject van ballistische raketten?
|
Dat zou kunnen, maar acht ik niet waarschijnlijk in dit geval. De hypothese dat het gaat om het bekomen van first strike capaciteit is waarschijnlijker in militair opzicht, en in diplomatiek opzicht is het bestendigen en uitbreiden van de militaire macht in Europa waarschijnlijker mijns inziens.
Kan u verwijzen naar een analyse die uw 'hypothese' van 'politieke instabiliteit en 'traject' ondersteunt? Wordt er ergens beweerd dat Turkije bijvoorbeeld te instabiel zou zijn voor zo'n 'schild'? Qua 'traject' ligt het beter dan Polen dacht ik.