Los bericht bekijken
Oud 21 september 2008, 10:38   #91
Jantje
Secretaris-Generaal VN
 
Geregistreerd: 11 augustus 2006
Berichten: 38.482
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door brother paul Bekijk bericht
1 kerncentrela van 1600Mwatt die 92% beschikbaar is genereert dus 12,895 GWh/jaar
die kerncentrale kost aanbouw 3Miljard euro

de consument betaalt 0.2euro/kwh daarvoor 0.2Miljoen euro /Gwh* 13.000 = 2600miljoen euro of 2.6miljard electriciteit per jaar.

Die electriciteit kost echter conventioneel 0.04M euro/Gwh en nucleair 0.01M euro/Gwh aan grondstoffen.
Dus 1 centrale kost per jaar 0.52miljard petroleum/gas en in nucleair 0.13miljard uranium staafjes.

Dus 10 kerncentrales in Belgie besparen 5Miljard euro petroleum/gas op onze handelsbalans.. Ik vind dit getal niet verwaarloosbaar, het maakt het verschil tussen een positieve of negatieve handelsbalans.

Je stelt tevoren dat een nieuwe kerncentrale 1miljard kost. Wel volgens mij kost ze een veelvoud meer reken dus 3miljard euro en als je ze oversecured wil maken zal het oplopen naar 9Miljard euro,

Dus je genereert 0.4Miljard besparing op handelsbalans met 3Miljard investering in kerncentrales (opgelet om correct te rekenen zou hier de MEERKOST van kerncentrales moeten staan versus conventionele centrales ) . Of in 8jaar tijd heb je de TOTALE kostprijs van kerncentrales terugverdiend met besparing versus petroleum alleen.. Voor mij is dergelijke investering een NOBRAINER...

Je gaat steeds opnieuw uit van een vergelijing met aardolie-verbruikers.

Maak je vergelijking eens met alternatieve energiewinningen.
De bouw van een kerncentrale kost 1miljard en Doel heeft een oppervlakte van 80ha. tel daarbij de benodigde oppervlakte voor de opslag van kernafval en de opwekkingsinstallatie en je komt aan 240ha en een kostprijs van 3miljard, zoals je zelf aangaf. Daarbij krijg je het feit dat je veel hoogopgeleide werknemers nodig hebt, die veel duurder zijn dan laaggeschoolden.

Een generator en waterrad kosten ongeveer 50.000€ per MW, je zit dus met een veel lagere bouwkostprijs en met een veel lagere personeelskostprijs.

Daarbij heb je dan ook nog eens dat je totaal geen invoer van brandstoffen nodig hebt en geen extra ruimte voor de installatie, want die steekt onder de grond in het huidige rioleringsysteem.

De watervoorzieningen zijn er reeds, men moet eigenlijk enkel de molens en/of turbines op de leidingen plaatsen.
Steden als Antwerpen, Brussel, Gent, Kortrijk jagen slechts een hoeveelheid van meer dan 100.000 m³ afvalwater door hun rioleringen per dag op droge dagen, op regendagen gaat dit zelfs boven het miljoen m³ per dag.

Bruikbare energie die nu zinloos onder onze voeten doorloopt naar de waterzuiveringen en rivieren.
Jantje is offline   Met citaat antwoorden