Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Zwartengeel
Ik heb het je al in andere draden gezegd, HAMC: onderschat nooit de slavenmentaliteit van sommige Vlamingen. Het zijn wijzelf die toegevingen moeten doen tegenover anderen die naar hier komen, niet die anderen.
|
ik denk niet dat dit een typisch Vlaams probleem is, maar eerder een links-socialistisch-totalitair gedachtengoed dat enkel kan floreren door het totaal ontkennenn of misprijzen van een eigen cultuur: raar genoeg onthouden ze alles van het nazi-verleden, behalve dat die evenmin met de gangbare cultuur rekening hielden en ook terugvielen op een verloren gewaand cultuurpatroon van eeuwen voordien (ze gingen het zelfs zoeken in Tibet)... de gelijkenissen zijn wel treffend hoor.
alleen lijkt het nu vooral bon ton te zijn om zich te wentelen in het cultuurpatroon van een paar arabische woestijnnomaden uit de zesde eeuw, terwijl het totaal not done is om opnieuw te verwijzen naar onze eigen cultuurpatronen