Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Ahmes
Je mag schoonheid en kunst in de koran niet met interpretatie verwarren, en je mag interpretatie ook niet met historische context van de verzen uit de koran verwarren.
Interpretatie bestaat en bijna alles kan of moet geïnterpreteerd worden, maar interpretatie heeft grenzen in de taal, in de natuur, in de logica et cetera..
Als iemand een tekst, fenomeen, symbool of cijfer forceert om er een interpretatie uit te halen die niet binnen de grens valt, dan is het de schuld en fout van de interpreteur en niet wat geïnterpreteerd wordt als je mij goed begrijpt.
Wat betreft je vraag, de verzen zijn in het Arabisch inderdaad in hun uiterst mooiste literaire schoonheid, ook al gaat het om strijd-verzen die geopenbaard zijn tijdens militaire strijden tussen Medina en Quraisj.
Hoe de Koran te interpreteren?
http://www.flwi.ugent.be/cie/bogaert/bogaert01.htm
Zet de Koran aan tot geweld ?
http://www.flwi.ugent.be/cie/bogaert/bogaert23.htm
|
Wat vindt u mooi aan een vers dat zegt : sla hun hoofd eraf?
Ik zie daar geen enkele literaire waarde in. U moet me toch eens uitleggen hoe u daar enige schoonheid of lieflijkheid in ziet.