1 oktober 2008, 22:22
|
#54
|
Secretaris-Generaal VN
Geregistreerd: 21 januari 2007
Locatie: Vlaanderen
Berichten: 84.071
|
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Mitgard
ik heb meer respect voor de adel dan voor de rijke burgerij die 'gewerkt heeft voor alles wat ze hebben'.
ten eerste verdient zowiezo niemand het om stinkend rijk te worden met werken en ten tweede - en dat is het ergste van al- gaat die selfmade man- attitude gepaard met een arrogantie van kosmische afmetingen.
arrogantie, stijlloosheid, kitcherigheid, totaal geen voeling met waarden en traditie...
dat is de burgerij.
de burgerij (hoogopgeleide goedverdiende kneuters) kijkt harder neer op de arbeidsklasse dan de adel ooit heeft neergekeken op haar slaven, knechten, horigen, en lijfeigenen.
de adel weet dat hun positie te danken is aan erfopvolging, en dat stemt tot bescheidenheid en noblesse.
diep vanbinnen weet de adel immers dat ze niet 'beter' zijn dan eender wie, maar dat ze toevallig de juiste ouders hebben.
'selfmade men' daarentegen geloven vanbinnen écht dat ze superieur zijn aan de rest.
en dat hen bijgevolg meer rijkdom, rechten en vrijheiden toekomen dan dat inferieure plebs.
en het wordt gevaarlijk wanneer mensen zo gaan denken...
|
MaGNiFiCat... laat je maar gaan nu 
__________________
PBL-RKT
Undefeated Army
Bietan Jarrai
|
|
|