Los bericht bekijken
Oud 15 januari 2003, 11:33   #3
Frolic
Burgemeester
 
Frolic's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 14 november 2002
Locatie: Vlaanderen, solidair met de wereld
Berichten: 576
Standaard

Natuurlijk kan Bush ook weinig argumentatie op tafel leggen wanneer het gaat om het verlaten van het non-proliferatie verdrag door Noord-Korea.

Bush zelf heeft immers zijn steun officieel of officieus aan volgende akkoorden opgezegd:
  • ABM(Anti-Ballistic Missile) verdrag mbt het rakettenschild;
    De conventie mbt biologische wapens;
    Test Ban verdrag;
    Het akkoord met Rusland voor de snelle reductie van strategic arms

Door Noord-Korea ook nog eens in te delen in The axis of Evil heeft hij ze bijna een vrijgeleide gegeven om te doen waar ze zin in hebben. Want wat ze ook doen, ze zullen altijd als een schurkenstaat worden aanzien. Waarom zou Noord-Korea zich nog aan akkoorden houden?

De expertise die de Noord-Koreanen nodig hebben voor het ontwikkelen van atoomwapens komt volgens veel waarnemens uit Pakistan. Nochtans een bondgenoot van de VS. Een bondgenoot waarvoor de VS een oogje heeft dichtknepen toen het ging over non-proliferatie van atoomwapens. Pakistan is de ideologische thuishaven van de Taliban en Al Qauida en onderhoudt nauwe relatie van fundamentalisten in Saudi-Arabië.

Met zijn nieuwe veiligheidsdoctrine van "preemptive strike, eventueel met nucleaire wapens" zet hij bepaalde landen aan om op zoek te gaan naar gelijkwaardig wapentuig. Kwestie van een stok achter de deur te hebben.

Dus wat heeft Bush nu bereikt? Een veiligere en stabielere wereld?
Ik denk het niet!

Is het Bush eigenlijk wel om veiligheid en vrede te doen?
Ik denk het niet!
__________________
But we are all bourgeois now Once there was class war. But not any longer Because baby we are all bourgeois now So go out and make your way in the world
We're free to choose
Frolic is offline   Met citaat antwoorden