Los bericht bekijken
Oud 19 oktober 2008, 21:20   #7
pol de trooster
Vreemdeling
 
pol de trooster's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 12 oktober 2008
Berichten: 3
Standaard Herbronnen

Herbronnen is de boodschap. Gemakkelijker gezegd dan gedaan natuurlijk. Persoonlijk vind ik dat de Sp-a geen antwoord biedt aan de vele problemen, die de mensen in onze samenleving kennen. Ik geef enige voorbeelden:
  • Hoe beantwoorden de socialisten de problemen die de immigratie meebrengen voor de gewone man? Enkel met verwijten van racisme en xenofobie aan het adres van, juist ja, de eigen achterban. Leg de gewone man maar eens uit wat de meerwaarde van een multiculturele maatschappij voor hem inhoudt terwijl zijn dochter op de tram wordt lastiggevallen door een bende zwerfjongeren of terwijl zijn auto voor de zoveelste keer leeggeroofd en/of beschadigd is.
  • Wat is de houding van de socialisten in het hele staatshervormingsdebat? Zeer vaag, en zijn zij wel Vlaamsgezind genoeg om Vlaamse standpunten te kunnen innemen? Waarschijnlijk niet, want dat is te nationalistisch en zogezegd gericht tegen de internationale solidariteit

Dit zijn nochtans twee thema's die leven onder de bevolking. De standpunten van anderen hierin als populistisch bevinden is dan ook een zeer goedkoop verwijt om de eigen onmacht hierin te verdoezelen.
Herbronnen is niet eenvoudig en vraagt dikwijls gewoon nieuwe en andere mensen, geen oude ratten, die steeds, weliswaar steeds met andere woorden, toch steeds dezelfde standpunten innemen. Zij moeten weg uit hun 19-tiende eeuwse ideeën en clichés met een nieuw sociaal antwoord op de veranderende omgeving en veranderende mentaliteiten.
Ik wens ze veel durf en moed toe en wie weet kunnen ze mij ooit nog bekoren.
pol de trooster is offline   Met citaat antwoorden