Los bericht bekijken
Oud 27 oktober 2008, 12:39   #1
Herr Oberst
Eur. Commissievoorzitter
 
Herr Oberst's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 17 januari 2007
Locatie: De Vlaamse Natie
Berichten: 8.023
Standaard België splitsen is stommiteit, volgens LDD

"België splitsen is stommiteit"

27.10.2008 10.55u - Dat het Belgische model niet meer werkt, is ondertussen voor zowat iedereen duidelijk geworden. Het blijft echter verbazen dat de Vlaamse partijen uit deze vaststelling nog steeds niet de ultieme conclusie willen trekken en uit de Belgische logica stappen. Het Vlaams Belang is dan wel niet langer de enige partij die zegt dat België niet (meer) werkt, het blijft nog steeds de enige partij die zegt dat België moet verdwijnen. Zonder België dus, omdat het moet en niet anders kan.

De koudwatervrees voor de consequente Vlaamse keuze manifesteert zich bij alle andere Vlaamse partijen. Het is heus niet alleen CD&V die blijft goochelen met onduidelijke en vage begrippen als ‘confederalisme’. Zo heeft ook een partij als LDD er steeds een – op zijn zachtst gezegd – onduidelijk standpunt op nagehouden: “Met België als het kan, zonder België als het moet.”

In een interview met De Standaard laat LDD-ondervoorzitter Ivan Sabbe er vandaag geen twijfel over bestaan dat het tweede deel van deze uitspraak niet ernstig moet genomen worden. Op de vraag hoe het nu eigenlijk zit met het ‘communautaire’ standpunt van LDD antwoordt hij letterlijk: “We moeten ons communautair probleem once and for all oplossen. De enige manier om dat te doen, is met een confederaal model.” En dan komt het: “België splitsen zou een enorme stommiteit zijn.” Dat is duidelijk.

Bovendien blijkt LDD bereid voor dit ‘confederalisme’ nog een prijs te betalen ook. Zo verklaart Sabbe dat de Vlamingen 60% van de staatsschuld op zich moeten nemen, aangezien ze ook 60% van de bevolking uitmaken. Vlaanderen betaalt dus opnieuw, ondanks het feit dat een flink pak van die schuld werd opgebouwd ten behoeve van Wallonië. Ongeacht wat de uitkomst van zo’n onderhandelingen ook zou zijn, getuigt het van een immense dwaasheid om bij voorbaat in te stemmen met deze voor Vlaanderen negatieve regeling. Al is het natuurlijk niet de eerste keer dat LDD tot verregaande toegevingen bereid lijkt. Zo bijvoorbeeld stelde Jean-Marie Dedecker de voorbije zomer nog dat de Franstaligen voor een eventuele splitsing van BHV moeten gecompenseerd worden en noemde hij de gewaarborgde vertegenwoordiging van de Vlamingen in Brussel ‘ondemocratisch’ (zie actueel 13.08.2008).

We zegden het eerder reeds: om salonfähig te worden, is LDD tot veel bereid. De Vlaamse kiezer is gewaarschuwd.

Bron: http://www.vlaamsbelang.org/0/5167


Rudy Aernout kan tevreden zijn met zo'n zusterpartij! Wat ik me wel afvraag, is waarom Vlaamsgezinden op die partij willen stemmen. Graag een reactie van de hier aanwezige LDD'ers.
Herr Oberst is offline   Met citaat antwoorden