Los bericht bekijken
Oud 19 maart 2004, 15:42   #2
Tinne Van der Straeten
Burger
 
Geregistreerd: 14 maart 2004
Berichten: 125
Standaard

Een en ander is gekomen door het decreet dat de strategische adviesraden regelt. DAt bepaat dat de strategische radenbij voorkeur minstens 12 en maximaal 20 leden tellen. Minaraad krijgt 24 leden, dus wordt het voorziene maximum behoorlijk overschreden.

Ten tweede wordt in het kaderdecreet ervan uitgegaan dat de samenstelling van de adviesraden moet toelaten om de werking van een homogeen beleidsdomein te bestrijken. Voor leefmilieu en natuur betekent dat
aspect milieubeheer (open ruimte)
aspect milieuhygiëne (verontreiniginsproblematiek)
voorraadbeheer (grondstoffen, energie, zuinig ruimtegebruik, ...)

daarom werd de optie genomen om alle krachten uit het middenveld die betrokken zijn bij milieu en natuur te betrekken en daarom de nieuwe raad anders samen te stellen. er komt ook een vertegenwoordiging van consumenten en gezinnen.

maar dus. idd moest er ruimte gemaakt worden voor die nieuwe organisaties. daarom werd de delegatie milieu- en natuurbeweging ingekrompen van 12 naar 8 vertegenwoordigers. ook de zetel voor de Hoge Raad van Natuurbehoud zou verdwijnen, wardoor het milieu en natuurbelang 5 zetels zal inleveren. OM de evenwichten te beweren, en om het kaderdecreet te respecteren werd ook de vertegenwoordiging van de Vlaamse Hoge Raden voor Riviervisserij, Jacht en Bos teruggebracth van 3 naar 2 zetels.

De binnenvisserij, jacht en bos zullen wel nog volop de gelegenheid krijgen om deel te nemen aan het overleg. Omdat er ook permanente werkcommissies worden ingericht voor natuurbeleid, jachtbeleid, bosbeleid en binnenvisserijbeleid. Die voorzien een ruime inbreng van natuur, jacht, bos en binnenvisserij, maar ook in de benoeming van de leden van strategische adviesraad anderzijds. De Vlaamse Hoge Raad voor de Riviervisserij gaat hiermee akkoord zeggen ze in een nota. Alle leden van de werkcommissie moeten over een specifieke deskundigheid beschikken, de helft van de leden moet ook over een representativiteit beschikken. Dus dat betekent dat in de permanente discussies een ruime maatchappelijke dialoog kan plaatsvinden. De adviezen worden volledig uitgepraat binnen deze commissies.

Voor de RAad zelf zijn er ook plaatsvervangers. waardoor er dus telkens iemand anawezig kan zijN.

Dus samengevat, ja jullie worden teruggschroefd in de minaraad, maar jullie krijgen een goede vertegenwoordiging in de permanente commissies. de ervaring leert mij dat het vaak belangrijkers is een goede vertegenwoordiging te hebben in zulke commissies omdat daar de experten bij elkaar zitten en het hardst gewerkt wordt.

ikvind het ook wel belangrijk dat die andere aspecten nu ook in de minaraad zitten. er zitten er dan meer in, maar door de permante commisseis denk ik dat alle meningen beter vertegenwoordigd zijn.

ik vind het eigenlijk een goede zaak. maar geef gerust nog opmerkingen hoor!
Tinne
ps: sorry dat het zo lang duurde
Tinne Van der Straeten is offline