Los bericht bekijken
Oud 15 november 2008, 14:28   #7
I amsterdam
Minister-President
 
I amsterdam's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 15 maart 2007
Berichten: 5.368
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door jevaly Bekijk bericht
+ het feit dat er weinig (geen) democratische controle is op de uitvoerende organen van Europa. Het een heeft met het ander te maken natuurlijk. Indien bv. de europese commissie (die toch de de facto regering is van de EU) zou opgesteld worden volgens de machtsverhoudingen bij het europees parlement, zou de legitimatie en onafhankelijkheid van die commissie veel groter zijn. Nu zijn dat gewoon marionetten van regionale regeringen.
Europa is een multipolaire macht. Alleen vanuit deze realiteit gezien, kan de EU een rol vervullen in een multipolaire wereld.
Het kan dus niet veel anders dan dat het nu is.

Je zou wel op economisch gebied in de Euro-zone een bestuur kunnen instellen met verdergaande bevoegdheden ,als Frankrijk en Duitsland daarin meegaan.
I amsterdam is offline   Met citaat antwoorden