Los bericht bekijken
Oud 2 januari 2009, 13:48   #8
Valentine Julien
Burgemeester
 
Geregistreerd: 24 september 2008
Locatie: Leuven/Amsterdam
Berichten: 586
Stuur een bericht via Skype™ naar Valentine Julien
Standaard Internationale Clubs

Internationale Clubs

De allerbelangrijkste in Europa:

ERT- European Round Table 1983
Superselect machtige kleine Club van 45 leden en 10 personeelsleden.
De in Brussel gevestigde Club vertegenwoordigd met haar leden 4 miljoen werknemers;
en 1400 miljard euro omzet in Europa.
Slechts twee belgen zijn lid Thomas Leysen van Umicore en Daniel Jansen van Solvay.
Doel is het concurentievermogen van de europese industrie verhogen en de grenzen openen binnen Europa. Dat laatste is gelukt.
De ERT weegt door op de besluitvorming. Ze is goed georganiseerd en bereid ideen voor waarna de topmannen gesprekken voeren met de nationale zowel als de Europese regeringen.Het is een denktank die rapporten en adviezen op stelt en daarmee beleidsmakers verrast.

De leden overlappen met andere Clubs nationaal en internationaal waaronder ook de Bilderberggroep en de Trilaterale commisie.
Hieruit blijkt ook haar invloedrijkheid. Leden zijn topmensen van oa de volgende bedrijven:
Suez,Fiat,Bayer,Akzo Nobel,Cofide group,Thuyssen Krupp,Unilever, Coca Cola, VW, Siemens etc...
Binnen de Eu is het de ERT die een deel van de cours bepaald.
www.ert.be

Int Club Sainte Anne
Eurocraten kregen een Clubhuis van Belgie/u en mij en Daniel Jansen van Solvay bereidde het voor in 1961 na het verdrag van Rome.
om de banden tussen de Europese instanties de Nato en het bedrijfsleven te versterken.
Het tien vooetbalvelden grote terrein in Ouderghem bied ook nogal wat sportaccomodatie.Er zijn een 10 tal personeelsleden. De Club organiseert van diners tot lezingen en meerdaagse uitstappen.
De Club mag dan wel blij zijn met haar sportaccomodatie, het is de doorsnee Belg die het betaalde.Ze werden gebouwd met overheidsgeld.De regie de r gebouwen was eigenaar en stond in voor het onderhoud .
Clubleden en voorzitter zijn ook lid van andere prestigueuse clubs; IN 1996 dreigde het mis te gaan en wou vadertje staat het domein verkopen.Alain en Patrick de Pauw van de WTC Club grepen in en bezitten nu 1/3 van het domein. Ook de leden tasten in hun buidel en zijn voor 1/10 eigenaar.Alhoewel lid worden even moeilijk is als in de andere clubs word de lokatie bijna dagelijks gebruikt voor allerlei dingen. De leden hebben de mogelijkheid het gebouw te huren voor 700 euro/p/dag. De WTC club verhuisde haar maandelijkse bijeenkomst naar hier.
Het is de eerste internationale club met veel vrouwen en een familiaal Karakter met 1500 leden en 2500 betrokkenen;

Executive Club

BusinesClub met 300 leden die een paar keer per jaar erin slaagt een internationaal gezelschap van staatshoofden en bedrijfsleiders samen te brengen om elkaars economie te bevorderen;UIt deze ontmoetingen volgen investeringen.De club verhuisde van Zaventem naar Gent,het kasteel van Zwijnaarde waar op een golfterrein leden van verschillende Clubs elkaar leren kennen. UItbreiding van het netwerk is voorzien naar Roemenie, Korea en Frankrijk

American Belgian Association

Opgericht in 1948 om de verbroedering tussen vooraanstaande Amerikanen en Belgen te bevorderen.
De Club zit in antwerpen omdat bij het beeindigen van de oorlog heel veel amerikaanse soldaten via de haven van Antwerpen - de enige die nog functioneerde in Europa - de weg terug vonden en enkele weken in een groot Barakken dorp verbleven.Wanneer overigens nu de VS het as van het kwaad gaat bestrijden gaat dat nog altijd via de Hessen Noord Natie in de haven van Antwerpen.Ook ABA stelt haar lokalen ter beschikking aan andere service clubs.

Zo zijn er de Loyalist House, de Hollandse Club, De Belgisch Deutsche GesellSchaft in Antwerpen en The Ameican Club of Brussels van 40 tot 300 leden uit de bedrijfswereld die de solidariteit onder hun soortgenoten tot doel hebben.Een nobel streven.

Laatst gewijzigd door Valentine Julien : 2 januari 2009 om 13:55.
Valentine Julien is offline   Met citaat antwoorden