Los bericht bekijken
Oud 2 januari 2009, 14:15   #8
roger verhiest
Eur. Commissievoorzitter
 
roger verhiest's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 18 november 2007
Locatie: 2100 Meneghem
Berichten: 9.288
Standaard

Brertton Woods stelde de US$ aan als "reservemunt" van de wereld - deze toestand is nu onhoudbaar geworden door het failliet van het amerikaanse banksysteem - een monndeiale rekeneenheid (zoals in de EU vroeger de ECU) zou een mogelijk "gezond" alternatief zijn. Het is echter zo dat het huidige systeem met de nadelen ervan, voor sommige economieën voordelen biedt - bijdragen aan een "reservemunt" is nl. behalve een voordeel ook belastend. Het grote punt is welke munten er behalve de Euro en de US$ in de "korf" moeten zitten & of bv. de Pond, Deense, Zweedse, Tsjechische kroon beter eerst zouden opgaan in de Euro..

Ook van belang is de uiteindelijke transitie van Venezuela en Cuba naar een staatsgeleide vrije markteconomie ipv van een gesloten "klassiek-communistisch systeem"
Aan het afschaffen van de US boycott is er immers ook een keerzijde : zonder een boycott moet er vrijere uitwisseling van goederen en diensten komen ie. fundamenteel een vrijere economie. Men hoeft dit niet puur zwart/wit (rood/blauw) te zien : er zijn gradaties ivm met "vrijhandel" en "staatshandel".
__________________


Tempo toleras
sed vero aperas
roger verhiest is offline   Met citaat antwoorden