Los bericht bekijken
Oud 3 januari 2009, 22:08   #41
fcal
Eur. Commissievoorzitter
 
Geregistreerd: 4 april 2002
Berichten: 8.069
Standaard

Citaat:
Hoe gaan de vakbonden daar op reageren ? Ik vrees dat die het land volledig gaan platleggen in zulk geval ;
Als het kartel VB-NVA-LDD de meerderheid verwerft in juni 2009 en de nieuwe Vlaamse regering vormt zal zij op de gebruikelijke wijze de vakbonden benaderen. Het spreekt vanzelf, dat zij zich niet met de Franstalige afdelingen gaat bemoeien. Anderzijds sluit ik een charme-offensief t.a.v. de Vlaamse afdelingen niet uit.

Gezien de wisseling van de wacht bij een hiervoor gunstige uitslag een democratisch politiek gegeven is, dat o.a. door de Grondwet bepaald is, zullen de Vlaamse vakbondsleden net als van alle andere Vlaamse burgers zich moeten neerleggen bij de democratische uitspraak van het souvereine volk. De vakbonden staan niet boven de wet!

Als de Waalse vakbondsafdelingen wensen te staken dan zal de mogelijke nieuwe Vlaamse regering hierin niet tussenkomen. Deze laatste zal wel in Vlaanderen alle maatregelen treffen om de belangen van haar regio en haar burgers veilig te stellen.
__________________
Het woord 'hond' heeft nooit iemand gebeten - Aristoteles
fcal is offline   Met citaat antwoorden