6 januari 2009, 22:17
|
#1
|
Secretaris-Generaal VN
Geregistreerd: 14 november 2008
Locatie: Belgisch-Congo, oeps -Vlaanderen
Berichten: 24.561
|
"Amerikanen voorstander van onmiddellijk staakt-het-vuren"
http://www.standaard.be/Artikel/Deta...F06012009_124#
Citaat:
januari 2009 (Bron: reuters, afp)
Amerikanen voorstander van onmiddellijk staakt-het-vuren
BRUSSEL - De Amerikaanse regering roept op tot een onmiddellijk en duurzaam staakt-het-vuren in Gaza.
'We zouden graag een onmiddellijk staakt-het-vuren zien ingaan. Een staakt-het-vuren dat duurzaam is en niet aan een tijdslimiet is gebonden', zegt Sean McCormack, woordvoeder van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken.
De verklaring van McCormack heeft mogelijk te maken met de veertig burgers die vandaag omkwamen in de buurt van een VN-school na een tankaanval.
Toch is de kans klein dat de Amerikanen via een VN resolutie zullen aandringen op een onmiddellijk staakt-het-vuren.
De Amerikanen schoten al twee Arabische voorstellen tot een staakt-het-vuren in de Gazastrook af. De Israëlisch krant Haaretz citeert bronnen binnen de VN, volgens dewelke de Amerikaanse ambassadeur bij de Verenigde Naties, Zalmany Khalilzad instructies gekregen zou hebben van het State Department om 'elk voorstel van het Arabische blok te torpederen dat bedoeld is om de VN-veiligheidsraad de status van officiële scheidsrechter te verlenen'.
|
__________________
Georges-Louis Bouchez: "Wie zijn zij om te denken dat ze morele waarden hebben die superieur zijn aan die van ons?"
|
|
|