Iets meer of een week geleden gelezen dat Cubanen voortaan zelf hun huis mogen bouwen wegens huizencrisis.
Citaat:
Cubanen mogen voortaan zelf hun huizen bouwen
HAVANA - De inwoners van Cuba mogen voortaan zelf hun huizen bouwen, terwijl dat eerder aan de staat voorbehouden was. President Raul Castro heeft dat zondag bekendgemaakt.
Met de maatregel wil Cuba het hoofd bieden aan een huizencrisis die in de loop van 2008 verergerd werd door de doortocht van drie orkanen.
'Jullie mogen voortaan je huizen zelf bouwen, met het materiaal dat je verkiest', zei Castro tijdens een bezoek aan een nieuwe wijk in Santiago de Cuba. De huizen in die wijk zijn zogenaamde petrohuizen, die opgetrokken zijn uit petroleumderivaten.
Cuba kampt met een ernstige huizencrisis. Die werd vorig jaar nog verdiept door drie opeenvolgende orkanen, die een half miljoen woningen verwoestten en voor naar schatting tien miljard dollar schade aanrichtten.
Castro denkt dat er drie tot zes jaar nodig zullen zijn om de geleden schade te herstellen. Een regeringsprogramma dat voorziet in de bouw van honderdduizend woningen per jaar, en dat drieënhalf jaar geleden werd aangenomen, is tot op heden maar voor de helft gerealiseerd.
http://www.standaard.be/Artikel/Deta...ieuwsoverzicht
|