Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Flanelcondoom
Toen ik, een Antwerpenaartje, een broodje Martino ging bestellen in Gent, moest ik eerst en vooral broodje met groenten zeggen ipv smos. In Antwerpen valt elk broodje met groenten onder de cathegorie smos, in Gent is det een uniek type broodje.
Toen ik mijn broodje kreeg, ging ik wat rondwandelen aan't water om het op te eten. Tot mijn grote verbazing stak er vis tussen.
Ik vond het niet erg lekker, gooide de vis naar een bende meeuwen die in de directe nabijheid amfibisch zaten te wezen, en at de rest op.
De daaropvolgende keer dat ik de broodjesbar bezocht, vroeg ik aan de uitbater of het de bedoeling of een accidentje was dat er een "soort haring" tussen mijn broodje was.
Schijnt dat Martino in Gent geen Martino is zonder ansjovis.
|
Ne martino is hier idd ook met ansjovis (wvl). Hoe komen ze er zelfs bij?
En van nen smos hebben ze meestal nog in de verste verten niet gehoord. Maar ik ben ze hier volop aan het opleiden, al de zaken waar ik kom achter broodjes weten al heel flink wat te geven als ik nen smos-kaas of nen smos-tonijnsla ofzo bestel.

Antwaarps
