Los bericht bekijken
Oud 3 maart 2009, 20:13   #10
djimi
Secretaris-Generaal VN
 
djimi's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 3 januari 2006
Locatie: Brussels Hoofdstedelijk Gewest
Berichten: 34.383
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Tavek Bekijk bericht
Ik ben van mening dat een universiteit geen "clubje hoogleraren voor hoogleraren" mag zijn. Daarom vind ik het belangrijk dat we de leiding overlaten aan een persoon die weet wat er in de wijde wereld zich afspeelt.

Een universiteit leeft bij de gratie van belastingsopbrengsten uit economische activiteit. Daarom is het goed dat iemand die weet wat de realiteit inhoudt aan de leiding staat. We werken nu eenmaal niet voor onszelf maar voor de maatschappij (maatschappelijke functie). Een correcte afstemming op de maatschappij kwa onderzoek en opleidingen is essentieel.

Ook zou dit een nieuwe wind doen waaien door het ouderwetse universitair systeem en misschien nieuwe kansen creeren.
En is alléén 'iemand die 10/20 jaar industrie achter de rug heeft' automatisch een persoon die weet wat er zich in de wijde wereld afspeelt?

Is om het even wie 'die 10/20 jaar industrie achter de rug heeft' iemand die weet wat de realiteit inhoudt?

En wat betekent dat '10/20 jaar industrie achter de rug hebben' precies?


Een 'simpele' arbeider die zich 30 jaar aan de lopende band afsloofde,
maar als enige 'hobby' studeren, studeren en nog eens studeren heeft, zowel 'uit de boekskes' als d.m.v. 'waarneming ten velde' en 'proefondervindelijk onderzoek' is dan wellicht tien keer competenter dan een captain of industry die zich in zijn zogezegd schaarse vrije tijd vooral met golfen, cocktail-party's afschuimen en Formule-1-wagens verzamelen onledig houdt.

En zou een schooldirecteur of een werkloze minder afweten van wat er zich in de wijde wereld afspeelt dan een CEO die weinig meer is dan een marionet in handen van aandeelhouders?
__________________
"There's No Such Thing As Society!" ONLY I CAN HELP YOU!
I AM your Protector and I WILL protect you.
Whether you like it or not: I'M COMING TO PROTECT YOU!

YOUR BODY, MY CHOICE, FOREVER! HANG MIKE PENCE!!!
djimi is offline   Met citaat antwoorden