Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door vavli
Er wordt gesteld: LSP groeit, maar minder dan werd verwacht. We zitten nu dus wel in de meest diepgaande crisis sinds 100 jaar. Als je dan minder groeit dan werd verwacht, moet je je toch eens vragen gaan stellen.
|
We zitten aan t begin van die crisis. De financiële crisis is al een tijdje aan de gang, maar de reëel economische crisis begint pas stilletjes aan op gang te komen met de eerste herstructurering en sluitingen of faillissementen. De grote besparingen ( door de regering ) moeten nog beginnen, ze werd deze week nog in de krant aangekondigd door de Hoge raad van financiën.
Op laatste congres van LSP zijn doelstellingen wat betreft ledenaantallen gestemd die we na de verkiezingen de eerste keer gaan tussentijds gaan evalueren. Als we die tussentijdse doelen niet halen moeten we ons inderdaad vragen stellen ( en dat zal ook wel gedaan worden ).
Citaat:
Ik denk dus niet dat we nu de geschiedenis van de Russische revolutie moeten gaan bestuderen. Sorry jongens: dat was een maatschappij die nog in de feodaliteit zat.
|
How how, ze bestond inderdaad voor een groot deel uit restanten van de vorige maatschappij vorm, maar er was ook een kleine maar belangrijke arbeidersklasse. Het zijn die arbeiders geweest ( die door hun rol in de productie ) de stappen gezet hebben naar de revolutie. Ze hadden daarbij de steun van de boeren ( of de landarbeiders en de kleine boeren ) omdat ze die ook hadden kunnen overtuigen van hun belang bij een socialistische revolutie. En ik denk dat het wel absoluut nodig is dat de lessen en de ervaringen van de Russische revolutie ( naast zovele andere dingen natuurlijk) vandaag nog bestudeerd worden. Het is daar we de methode waar mijn en jouw partij zich op baseert voor t eerst succesvol (tijdelijk dan weliswaar ) in de praktijk gebracht is.
Citaat:
Wij moeten ons bezig houden met de vraagstukken die zich vandaag stellen: hoe organiseer je mensen op verschillende niveaus, hoe communiceer je, hoe geraak je in de media, hoe organiseer je jongeren, ...Daar geeft de russische ervaraing echt geen antwoord op. We moeten onszelf de vraag stellen: wat te doen en niet hopen dat lenin op alles een antwoord heeft.
|
Dat is waar, en ik durf zelfs verder gaan als dat, ik denk dat de pvda op een aantal van die vlakken misschien verder staat als LSP ( website/nieuwe en traditionele media ). Al heeft dit misschien meer te maken met een andere / meer middelen.
Maar de ideologische basis daaronder lijkt me bij LSP toch steviger te zitten. Dus LSP/ALS mag minder leden hebben als PVDA/Comac , ideologisch zijn de eerste volgens mij beter gewapend.
Over dat in de media geraken: dat is vooral op basis van een afzwakken van het programma ( naar buiten toe alleszins ). Peter Mertens heeft in die interviews o.a. regelmatig gesteld dat de vrije markt op zich geen probleem is voor hem. Vind je dat geen probleem voor een Marxistische partij?
De steun/aandacht die je daar (nu tijdelijk) mee krijgt is denk ik niet zo waardevol als je denkt.