Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Marco
Als SoLiDe het voor het zeggen had, welke maatregelen zou de partij dan nemen op economisch vlak.
- Wat zou SoLiDe doen ivm de sociale zekerheid en de financiering daarvan?
- Wat zou SoLiDe doen aan het belastingstelsel? Meer in het bijzonder de zware belastingen op arbeid. Die is nu zo ‘n 65% �* 70% op de loonkost inclusief RSZ bijdragen.
- Hoe zouden de pensioenen worden verzekerd?
- Een maatregel kan natuurlijk maar goed zijn als ze ook financieel rond te krijgen is. Dus hoe financier je de maatregelen?
- Hoe denkt SoLiDe over ondernemingen en ondernemers?
Ik wil dus geen reactie dat het met het SoLiDe allemaal veel beter zou gaan maar zeer concrete maatregelen. Liefst met cijfers onderbouwt.
|
Om op jouw vragen te antwoorden moet een een hele studiedienst aan het werk zetten om met cijfer onderbouwde antwoorden te komen, wat niet betekent dat jouw vragen niet interessant en zinvol zijn, integendeel.
Citaat:
- Een maatregel kan natuurlijk maar goed zijn als ze ook financieel rond te krijgen is.
|
Ik moet u echter enigzins tegenspreken met bovenstaande uitspraak: als er voor bepaalde noodzakelijke maatregelen geen middelen voorhanden zijn moet men deze toch kunnen realiseren en moet men extra lasten opleggen of elders inkrimpen. Ik zie u al reageren:"we hebben nu al de hoogste arbeidslast!" inderdaad en de altijd groeiende lasten op arbeid worden onhoudbaar!
Dan de het andere alternatief: inkrimpen, maar niet op gerechtvaardigde uitgaven maar drastisch misbruiken aanpakken door extra controles op de misbruiken van profitariaat meer speciaal in de sociale zekerheid. En of u nu separatist of belgicist bent doet er niet toe, de SZ moet gesaneerd worden, moet efficiënter beheerd worden, en dat zullen sommige partijen in het zuiden niet graag horen omdat daar - het is geweten - meer uitgegeven word dan in het noorden. Als separatist zou je zeggen 'splitsen',een unitarist zegt 'niet splitsen'; SoLiDe zegt drastisch aanpakken en saneren, misbruiken laten opsporen en wegsnijden. Met die besparingen -in feite zijn het niet echt besparingen - zou ook al een deel van het pensioenprobleem opgelost zijn.
Een onderneming of ondernemer moet zijn zaak ook beheren als een goed huisvader, kan niet meer uitgeven dan er binnen komt zonder failliet te gaan, waarom zouden dan de beleidsvoerders van dit land enkel verantwoording moeten afleggen bij een verkiezing en niet kunnen verantwoordelijk gesteld worden voor zijn (wan-)beleid.
Over ondernemers en ondernemingen zei ik in een andere elders gestelde vraag dat de zelfstandige ondernemer meestal een sociaal-liberaal is! een evenwichtige verhouding tussen werkgever en werknemer met wederzijds respect, zonder tussenkomst van de vakbonden nodig te hebben. De KMO zijn in ons land gezamelijk de grootste werkgever. Daar mag eindelijk wat meer respect tegenover staan.
Nog eens en dat is zonder cijfer te kunnen voorleggen als er radikaler de misbruiken bestreden worden op ale vlakken, dan zullen er sowieso heel wat fondsen beschikbaar.
Wil u verder op de hoogte blijven bezorg ons een e-mailadres waarbij we u verder kunnen informeren.
met solide groeten
H.J Ombelets