Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Maximus Aurelius
Ok, dat sommigen af en toe geruchten verspreiden die achteraf onwaar blijken, is natuurlijk iets dat illegaal is en bovendien zeer moeilijk te bestrijden valt.
Of je daarom dan meteen shorten moet verbieden, zodat dat soort van geruchten niet meteen kan verzilverd worden, lijkt mij nogal sterk.
Zoals mijn collega aangeeft is het wel nogal hypocriet op basis daarvan shorten aan te pakken als tezelfdertijd de overheid de boekhoudregels versoepelt omdat anders banken te veel verlies zouden maken, bij voorbeeld. Van enig rad voor de ogen van beleggers draaien kan dat wel tellen.
Verder staat eenieder vrij al dan niet credibiliteit te geven aan personen die geruchten verspreiden. Het is niet omdat Dexia mij komt vertellen dat de crisis al begin volgende week afgelopen is (allez, dat was dus enkele weken terug), dat ik daar geloof aan hecht en er investeringsbeslissingen aan koppel. Ok, dat verstoort wellicht de markt een beetje omdat er meer idioten rondlopen die niet weten waar ze mee bezig zijn, en dus beinvloedt dat ook mijn - als redelijke belegger - posities, maar dat weet je als je aandelen koopt: het beurssentiment is belangrijker dan de realiteit. Vandaar dat de beurzen het zo goed deden de laatste twee weken in vgl met de economische realiteit die steeds erger en erger wordt. Maar dat is allemaal maar tijdelijk. Ik ben er zeker van dat tussen nu en drie jaar de beurzen lager staan en de aandeelhouders van banken, als de overheid het eerlijk speelt, helemaal gediluteerd zijn.
Bovendien pak je op die manier slechts een klein deeltje van de geruchtenproblematiek aan. Een Lippens die doodleuk op TV komt liegen hoe sterk zijn bedrijf wel bezig is... dat dient niet bestraft? Ik kan u zeggen dat dat in de VS wel anders is (shut up or put up): het komt dus neer op het maken van een betere regelgeving die dat soort zaken bestraft. En dan komen we tot het punt dat ik hier elders maakte: er zit niet genoeg kwaliteit in het parlement. Ik ben er vrij zeker van dat vrijwel niemand daar een sikkepit begrijpt van de zaken die ze laten redigeren door experten en nadien dienen te stemmen.
fIk houd mijn hart vast wanneer de politiek zich gaat inlaten met een staatsbank. Als de politici al niet in staat zijn deftige spelregels op te stellen, wat the hell gaan die daar dan zitten doen in een raad van bestuur van een bank anders dan wat mandaatjes uitdelen en hun premies incasseren... Schoenmaker blijf bij uw leest en tracht nu eindelijk een deftige schoen te abriceren.
|
Zeer juist.
Wat moeten politici zich met de economie gaan moeien?
Velen van hen hebben niet eens de tweede bladzijde van een economieboek gelezen en kunnen geen objectief oordeel vellen daar ze politiek gebonden zijn.
Het valt me op dat juist de meest gepolitiseerde banken"Dexia" en "Fortis" de zwaarste klappen kregen.