Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Ronny S
In feite houdt een socialistische visie veel meer rekening met het individu dan de liberale visie. Er wordt rekening gehouden met de individuele situatie van de mens (gezinssituatie, leeftijd, gezondheidstoestand, leefomgeving...) om te bepalen wat zijn noden zijn. Weliswaar zullen deze basisbehoeften gedragen moeten worden door een solidair, collectief aanwenden van alle middelen uit de maatschappij, waarbij ieder bijdraagt naar vermogen.
Het liberale model is de wet van de sterkste, waarbij de sterksten ook nog eens de meeste steun krijgen. (subsidies aan bedrijven, vermindering van bedrijfsvoorheffing, voorstellen voor vlaktaks...)
Het liberalisme is een collectieve modderpoel, waarbij iedere kikker maar moet zien hoe hij het droge kan bereiken door anderen onder te duwen.
Volgens mij zoekt de pvda meer naar oplossingen om van die modderpoel een gezonde vijver te maken voor iedereen. Niet door luid te kwaken en wild van links naar rechts te springen, maar wel door consequent een sociaal eerlijke politiek naar voor te schuiven.
|
Er zitten toch wel een paar grove fouten in uw reclameboodschap hoor.
Het socialisme en het communisme in het bijzonder zijn altijd al politieke stromingen geweest waar het collectief belangrijker was dan het individu.
Het liberalisme is juist een individualistische ideologie.