Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Jantje
Niet enkel een plaats , maar ook een ambetnaar moet neutraal zijn tegenover enkel burger van dit land.
Een Burgemeester of een loketbediende moeten dus zorgen dat zij geen ENKEL vertoon van vooringenomenheid vertonen.
Een bediende met een hoofddoek is dus even slecht als een burgervader met een kruisje, als een staats of gemeentegebouw met een geloofafbeelding.
Respect voor andere begint immers bij jezelf en moet hoog in het vaandel staan bij overheidsinstellingen. Het respecteren van de scheiding der machten begint dan ook met de bekleding van de gebouwen en de kledij van de mensen in dienst van deze overheden.
|
Jantje heeft gelijk: een kruisbeeld in een openbare zaal van een overheidsgebouw kan niet en ook een hoofddoek achter het openbaar loket is ongepast.
En voor de republikeinen onder ons: hebben jullie ook zo'n hekel aan het koninklijk paar (die superrijke, katholieke overblijfselen van het feodale tijdperk) aan de muur van de trouwzaal?