Discussie: Kernfusie?
Los bericht bekijken
Oud 24 april 2009, 06:51   #18
patrickve
Secretaris-Generaal VN
 
patrickve's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 24 februari 2009
Locatie: Grenoble, Frankrijk
Berichten: 114.009
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Jantje Bekijk bericht
De jodium pillen zijn niet bedoelt voor ongevallen als Chernobyl, maar voor kleine ongevallen die bijna NOOIT uitlekken naar de media.
In tegendeel zou ik zeggen. Het minste probleem (toilet dat lekt of zo ) in een nucleaire installatie wordt meestal in de pers opgeblazen tot een groot drama.

Herinner je je nog het "schandaal" van die Japanse kerncentrale waar na een zware aardbeving "radioaktief water" was ontsnapt ? En dan het nog grotere schandaal dat ze de lek "met 50% hadden onderschat" ? Welnu, de cijfers zijn de volgende:

Verschillende kubieke meters primair water waren "weggeklotst" en zijn in de zee geloosd, en aanvankelijk had men geschat dat de activiteit van dat water 60 000 Bq was. Nadien is een herschatting gekomen, en het was 90 000 Bq. 50% erger !!

Welnu, natuurlijk zeewater heeft een activiteit van 16 Bq per liter, of dus 16 000 Bq per kubieke meter. Met andere woorden, dat "gelekte water" was ongeveer even "radioactief" als natuurlijk zeewater.

Ander "schandaal": de lekken in Tricastin vorig jaar. Mensen vroegen zich af of 't nog veilig was om in den Ardeche op vakantie te gaan. Ongeveer 7 kubieke meter met 12 gram natuurlijk uranium per liter is vrijgekomen. Dus ongeveer 100 kg natuurlijk uranium. Amaai. Een gewone steenkoolcentrale brengt tussen 4 en 20 ton natuurlijk uranium in het milieu per jaar.
patrickve is offline   Met citaat antwoorden