Discussie: Miljonairstaks
Los bericht bekijken
Oud 27 april 2009, 18:40   #41
Renesse
Minister-President
 
Renesse's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 17 juli 2008
Berichten: 4.861
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door AEvanLoon Bekijk bericht
Welke mens met een vermogen van 1 miljoen euro of meer kijkt jaarlijks tegen een nulgroei van dat vermogen aan? Zelfs wie met zijn vermogen niets doet - het laat slapen - heeft al gauw een jaarlijkse opbrengst van ettelijke procenten. Wat hoeft zo iemand dan te klagen over een belasting van amper 2%?
U "vergeet" dat die jaarlijkse opbrengst van ettelijke procenten reeds belast is via de roerende voorheffing. Het enigste equivalent die ik mij kan inbeelden in de klassieke personenbelasting via beroepsinkomsten, is dat je de persoon belast omdat hij bestaat, niet om wat hij verdient. Absurd, maar als het gaat over de rijken, dan mag opeens alles om hen ne kloot af te trekken.

Citaat:
Een minimale belasting diefstal noemen is het toppunt van solidariteitsgebrek.
Diefstal typeren als solidariteit, is het ultieme toppunt van solidariteitsgebrek. Want dat betekent dat er helemaal geen solidariteit is, enkel diefstal en de verdeling van die buit onder de rovers. Dat die rovers armer zijn dan de beroofde doet niet veel ter zake, de beurzensnijders zijn dieven.
__________________
Renesse is offline   Met citaat antwoorden