Los van alle aanslagen in Israël en alle represailles in Palestina, dit. Vandaag is de Israëlische premier Ariel Sharon te gast in Washington waar hij aan president Bush steun vraagt in zijn opgave om de Gaza volledig terug aan de Palestijnen te geven en een groot deel van de Westelijke Jordaanoever, met uitzondering van enkele grote kolonies én, dit is toch het meest flagrante, de muur mag blijven staan zoals hij nu staat, dus inclusief Palestijnse grond.
Nu kunnen we wel aanbrengen dat het goed is dat de Israëli's een deel terug willen geven aan de Palestijnen, maar is het niet logischer de Gaza aan Israël toe te voegen en de volledige Westelijke Jordaanover vrij te maken voor Palestina, inclusief Jeruzalem? De Palestijnen in de Gaza verhuizen naar de WJ en de joden in de WJ naar de Gaza.
Israël mag zijn muur behouden, maar deze moet wel de grens, zoals door de VN vastgesteld, blijven volgen...
Zo leg je de bal in het kamp van de Palestijnen en hun islamitische buurlanden, het is dan aan hen, met eventueel ontwikkelingssteun vanuit het Westen, om ook aan de Oostelijke kant van de muur een goed draaiende staat type Jordanië op te bouwen.
Oké, dit is natuurlijk vrij simplistisch en om dit te bereiken of nog maar een spatje hiervan moet er nog zeer veel water naar de zee vloeien, maar één ding is wel duidelijk, indien het geweld in het M-O weer oplaait, is dit, na vandaag, te danken aan Ariël Sharon en zijn Israëlische regering. Benieuwd of Bush de balls heeft om zich aan zijn eigen roadmap te houden of dat hij alweer door de knieën gaat voor Sharon, maar vooral door het Joodse electoraal publiek in de VS.
|