Los bericht bekijken
Oud 27 mei 2009, 08:24   #90
brother paul
Secretaris-Generaal VN
 
brother paul's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 23 mei 2007
Berichten: 35.447
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Jantje Bekijk bericht
Het idee komt anders wel uit het oosten, waar de hangtuinen reeds eeuwen gebruikt.

Ook het overkoepelen van wegen is niet nieuw. Het werd reeds gedaan in lang vervlogen tijden door volkeren die door de Europeanen zijn uitgeroeid.


Eigenlijk als je alles goed bekijkt, is het enkel de Europeaan en zijn uitwijkelingen, die alles onverantwoord neerpoot en geen ruimte laat voor de natuur en zijn medebewoners op deze aardbol.
Het is wel eerder het gevolg van regels van ruimtelijke ordening, het kleinschalig werken en denken van de mens die op zijn stukje grond zijn huisje neerpoot.

De steden zouden meer die dualiteit moeten uitspelen.
Een stad zou meer de schaalvoordelen van het samenwerken aan één gebouw moeten uitspelen, en de visie op lange termijn uitspelen van dergelijke steden.

voorbeeld
je hebt een weg en die mondt uit in uw stad..
je bouwt een stadsplatform = parking op 2 verdiepen niet onder de grond, maar bovenop de grond, met electronische toegangscontrole + alle voorzieningen van water, energie, communicatie,afvoer in gemakkelijk bereikbare kanalen...
bovenop het platform heb je ruimte voor een soort pyramydale of 10 verdiepen hoogbouw die dezelfde oppervlakte beslaat als moest je al die huizen in een verkaveling bouwen
maar ook het platform voorziet dat de zone volledig bebost wordt, dus de burger ziet geen wegen meer. En aansluitend op het platform wordt een mix van ecologische projecten : regenwater/afvalwater is defacto gescheiden
regenwater wordt gebruikt om bvb wc te flushen... en bouw je een modern stadsconcept waar je samen voordeel hebt van de infrastructuur beschikbaar, maar waar het geheel een veel leefbaarder centrum is.
brother paul is offline   Met citaat antwoorden