Los bericht bekijken
Oud 10 juni 2009, 10:00   #1
Kazan
Minister-President
 
Kazan's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 16 december 2006
Locatie: Vlaanderen
Berichten: 5.730
Standaard Wezembeek-Oppem verbiedt Gordel voor Scholen wegens te Vlaams

Citaat:
Het Franstalige schepencollege van faciliteitengemeente Wezembeek-Oppem heeft de gemeenteschool De Letterbijter verboden om deel te nemen aan de Gordel voor Scholen, een sportief evenement dat op 19, 22, 23, 25 en 26 juni al voor de 14de maal wordt georganiseerd door het Bloso in en rond Tervuren. Carla Galle, secretaris-generaal van Bloso, betreurt deze beslissing. Dat meldt Ring-TV gisterenavond.

Te Vlaams
De beslissing van Wezembeek-Oppem zou volgens Ring-TV ingegeven zijn door het feit dat de Gordel voor Scholen, die onder meer de jongeren een voorsmaakje wil bieden van de echte Gordel begin september, té Vlaams en té politiek is. De redactie van Ring-TV meldt dat burgemeester Francois Van Hoobrouck in een telefonische reactie heeft laten weten "dat het opzet van het evenement indruist tegen de belangen van de faciliteitengemeente".

Kinderen gestraft
"Dit is een evenement dat in eerste instantie een sportief gebeuren is. Als het bericht klopt, vind ik dat dom van de burgemeester van Wezembeek-Oppem. Hij straft hiermee kinderen", aldus Carla Galle. Dit jaar hebben zich tot dusver minder scholen ingeschreven dan voorheen voor de Gordel voor Scholen. Tot nog toe zijn 26.000 leerlingen ingeschreven, tegenover 30.000 vorig jaar. Galle vermoedt dat de maximumfactuur die Vlaams Onderwijsminister Vandenbroucke invoerde hier mogelijk voor iets tussen zit. (belga/adv)
http://www.hln.be/hln/nl/957/Belgie/...e-Vlaams.dhtml

Ongelooflijk! Telkens als je denkt dat je alles gezien hebt, komen ze met dit af.
Kazan is offline   Met citaat antwoorden