Discussie: Denktank
Los bericht bekijken
Oud 19 juni 2009, 07:10   #78
bloedverwant
Schepen
 
Geregistreerd: 13 augustus 2007
Berichten: 499
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door ministe van agitatie Bekijk bericht
Juist, en hoelang heeft het geduurd? Dat was precies ook de zwakte: de weigering om de macht geheel en al over te nemen.



Omdat ze niet vanzelf ophoudt en omdat ze niet vanzelf overbodig wordt. De staat is d uitdrukking van de klassentegenstellingen. Derhalve houdt de staat pas op als die klassentegenstellingen ophouden.
De staat houdt inderdaad pas op als de klassentegenstellingen ophouden te bestaan. Wat net het probleem is van de communisten. Want als je de staat laat bestaan, dan laat je dus ook de klassentegenstellingen bestaan. Klassen veroorzaken de staat niet, ze zijn wederzijds verbonden. Je kunt niet één van de twee uitschakelen. Zoals de geschiedenis meer dan genoeg heeft uitgewezen.
__________________
http://www.frontalnoize.be
bloedverwant is offline   Met citaat antwoorden