Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door circe
De pastoors zijn dan ook geen eigenaar van de kerken. Ten tijde van Napoleon heeft die de eigendommen van de kerk afgepakt en aan de staat gegeven. Nochtans werden die kerken dus gebouwd met het geld van de gelovigen dat bijeen werd gebedeld of verplicht afhandig gemaakt indertijd.
ALLE kerken zijn nu eigendom van de Staat, in ruil krijgen de pastoors een maandloon van de staat. Indien er moet gerestaureerd worden is dit dus de verantwoordelijkheid van de KERKFABRIEK zoals ze zeggen, en dat is een Staatsinstelling.
en de imams krijgen nu ook een inkomen, de vraag is nu wanneer de moskeeën eigendom van de staat zullen worden.
|
Ik weet heus wel wat Kerkfabriek is, als de Moskee's ook eigendom gaat worden van de staat dan moeten ze die ook restaureren. Ik vind dat godsdienst geen geld moet krijgen. Diegene die het willen beleven moeten er ook zelf voor betalen.