Los bericht bekijken
Oud 23 juli 2009, 20:29   #3644
dejohan
Minister-President
 
dejohan's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 18 juni 2003
Locatie: Een hol in de grond
Berichten: 5.222
Stuur een bericht via Instant Messenger naar dejohan Stuur een bericht via MSN naar dejohan Stuur een bericht via Yahoo naar dejohan
Standaard

Los van alle studies.

De mens is verantwoordelijk voor plotse stijging in CO2 gehaltes in de laatste eeuw (ik dacht tegen 2050 een verdriedubbeling t.o.v 1800). Dat is eigenlijk amper te betwisten.
En CO2 is een broeikasgas. Dat zijn de feiten.


De aarde heeft in het verleden al extreem gereageerd op schijnbaar kleine veranderingen. Een strenge winter, een vulkaaruitbarsting of een schommeling van de aardas kan een enorme keten van domino effecten op gang brengen die het klimaat extreem naar de ene of de andere kant heeft doen uitslaan, met massale extincties tot gevolg (echt massale, en verschillende keren). De aarde heeft al compleet onder een ijslaag gelegen, en het is er ook al zo heet geweest dat er geen poolkappen waren.
Het goede nieuws: de aarde kon zich daarna wel herstellen. Het slechte: dat duurde minstens enkele tienduizenden jaren.


Dus:
A. Zal de CO2 uitstoot zo'n effect sorteren? Who knows.
B. Willen we dat proefondervindelijk te weten komen? Ik denk het niet.
Ik heb in ieder geval geen goesting om dat experiment aan te gaan.

Laatst gewijzigd door dejohan : 23 juli 2009 om 20:31.
dejohan is offline   Met citaat antwoorden