Los bericht bekijken
Oud 26 juli 2009, 18:50   #131
Ernst Niessen
Europees Commissaris
 
Ernst Niessen's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 15 juni 2009
Locatie: APELDOORN (Apeldoorn)-NL-GE
Berichten: 7.510
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Sidharta Bekijk bericht
Wat u over Vlaanderen schrijft, zal misschien juist zijn.
Wat u over Nederland schrijft ,is kletsen uit uw nekharen.
Nee, Sidharta, wat Jantje schrijft vanuit zijn Vlaamse referentiekader over de Nederlandse situatie met betrekking tot de verhouding tussen 'Den Haag' en 'Noordoost-Nederland', is iets waarop hij wel een punt heeft, zij het niet in dramatische zin met 'Belgische' toestanden.

Het is namelijk zo dat het aardgasveld in Slochteren (Groningen), dat beheerd wordt door de NAM (Nederlandse Aardoliemaatschappij), voor de Nederlandse staat een prachtige bron van inkomsten is - en gasprijzen zijn gekoppeld aan die van olie. De inkomsten uit de exploitatie van dat 'grootste aardgasveld van Europa' levert de schatkist miljoenen euro's op. Dit geld komt echter niet ten goede aan de lokale economie aldaar. De werkloosheid en de economische vooruitzichten zijn slecht. De oplossing van Den Haag? Europese subsidies! Dat is toch wel erg krom, nietwaar?

Waar is de futuristische monorail van Amsterdam via Lelystad naar Groningen gebleven? Die heeft men in Den Haag afgeschoten vanwege ... de kosten! Dat deze gemakkelijk gedekt hadden kunnen worden door de aardgasbaten, daarop komt niemand natuurlijk.

Een tijd geleden hadden enkele boze en gefrustreerde inwoners van Noordoost-Nederland, een gemêleerd gezelschap van Friezen, Groningers en Drenten, die een 'ludieke' actie hadden uitgevoerd en Noordoost-Nederland 'onafhankelijk' verklaarden van het bedillerige Den Haag. 'Ludiek', nog wel ja. Maar straks?
__________________
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Henri1 Bekijk bericht
Wat is dat toch voor onzin ... Veel Nederlanders, niet allemaal, hebben de eigenschap zich met alles en iedereen te moeien en de vinger te wijzen. Daarmee is alles toch gezegd?
Ernst Niessen is offline   Met citaat antwoorden