Palestijnse strijders hebben dinsdag verscheidene joodse nederzettingen op de Gazastrook en dorpen in Israël beschoten met zelfgemaakte raketten om de aanslag op Hamas-leider Abdel Aziz Rantissi te wreken.
Het Israëlische leger reageerde met een inval in Gaza-Stad. Daarbij zijn zeker drie Palestijnen om het leven gekomen en 21 gewond geraakt. De afgelopen dagen zijn zeker vijftien Qassam-raketten op Israëlische dorpen en nederzettingen terechtgekomen.
De Israëlische minister van defensie Shaul Mofaz zei dinsdag dat het leger door zal gaan met het liquideren van Hamas-leiders. Een van de belangrijkste doelwitten is Khaled Mashaal, de vanuit Syrië opererende baas van de terreurbeweging. Mashaal riep maandag de gehele Arabische en islamitische wereld op zich te verzetten tegen Israël en de Verenigde Staten. [/quote="Timmeke"]
Kwestie van de boel eens te vergelijken :
De allochtone Joden koloniseren Palestijns gebied en worden daardoor door de daar autochtone Palestijnen (toevallig moslims) aangevallen om hen weg te jagen .
De allochtone Europeanen koloniseerden Afrika en werden daardoor door de autochtone bevolking aangevallen om hen weg te jagen . (vb Herero-opstand in Namibië tegen de Duitsers)
Wat is het verschil ?
Geen .
En toch , de aanvallen tegen de Europese kolonisator wordt nu door de Europeanen aanvaard want ja , we erkennen dat we die mensen hun land bezetten en hen onderdrukten . Dat dat de naturlijke reactie was. We verontschuldigen ons zelfs voor het aangedane leed .
Wanneer de Joodse Israëli's nu hetzelfde doen als de Europeanen in de 19e eeuw en door de Palestijnen aangevallen worden , zeggen we dat de Palestijnen dat niet mogen doen en steunen we de Joods-Israëlische kolonisator .
Hypocriet niet waar ?
Idem ;
Afrikaanse verzetstrijders , die Europeanen aanvielen in koloniaal Afrika worden nu eenmaal als verzetstrijders aanzien die eigenlijk wel gelijk hadden . Arafats land wordt bezet en hij verzet zich daar tegen . Dus ja , dat is dan hetzelfde hé .
Ik wete dat dit voor sommige mensen totaal onaanvaardbaar zal zijn maar ja , het mag toch eens gezegd worden dat de Israëlische staat niets meer is dan een schurkenstaat die een terreurbewind voert tegen het Palestijnse volk . Of zoals Duitsland een terreurbewind voerde tegen de Herero en andere Europese staten dat deden in hun kolonies .