Los bericht bekijken
Oud 22 april 2004, 16:12   #2
Knuppel
Secretaris-Generaal VN
 
Geregistreerd: 21 juni 2002
Locatie: Vlaanderen
Berichten: 117.759
Standaard

Citaat:
22/04/2004 Boemerang


Het Hof van Beroep in Gent heeft gisteren drie vzw’s van het Vlaams Blok veroordeeld wegens inbreuken op de anti-racismewet. Daarmee wordt de facto de partij zelf getroffen, omdat de drie vzw’s de ruggengraat vormen van de partij van Filip Dewinter.

Het Centrum voor Racismebestrijding en de Liga voor de Mensenrechten die het proces aanspanden tegen het Vlaams Blok, reageerden verheugd op de uitspraak van de rechter. Het is menselijk, ook al heeft met name het Centrum niet echt veel redenen om feest te vieren. Het Centrum is immers compleet mislukt in de opdracht waarvoor het werd opgericht: het racisme bestrijden. Het centrum verloor haar tijd aan het bestrijden van het Vlaams Blok, ondertussen nam het racisme toe en werd het Vlaams Blok alsmaar groter.

De drie traditionele Vlaamse politieke partijen reageerden niet op het arrest van het Hof van Beroep in Gent. Ze wezen op de scheiding der machten. Dat is hypocriet. Het Vlaams Blok werd veroordeeld op basis van de anti-racismewet, wet die de traditionele partijen bedachten om het Vlaams Blok te kunnen vervolgen. Overigens, het waren vooral de Franstalige partijen die hierop aandrongen, hoewel zij geen last hebben van het Vlaams Blok. De Vlaamse partijen waren in hun hart tegen de wet maar stemden er uiteindelijk mee in. Omdat Vlaamse partijen nu eenmaal altijd doen wat de Franstaligen willen.

Het is afwachten wat de gevolgen zullen zijn van dit arrest. Op korte termijn zal er in principe niets veranderen, omdat het Vlaams Blok in cassatie gaat tegen het arrest en daardoor als Vlaams Blok kan deelnemen aan de verkiezingen van 13 juni voor het Europees en het Vlaams Parlement. De campagne van het Blok voor die verkiezingen begon een vol uur vóór het arrest viel. De partij kroop in haar geliefde slachtoffersrol, had het over een politiek proces en het monddood maken van 800.000 Vlamingen die niet langer mogen denken en zeggen wat iedereen in dit land zelf elke dag kan zien: er zijn problemen tussen Belgen en vreemdelingen.

Hierdoor valt het niet langer uit te sluiten dat de veroordeling van het Vlaams Blok als een boemerang in het gezicht van de traditionele partijen, in het bijzonder de Vlaamse partijen terecht zal komen.De kans dat het Vlaams Blok dé grote winnaar wordt van de verkiezingen van 13 juni was al groot en is sinds gisteren alleen maar groter geworden. Dit proces had nooit mogen plaatsvinden. Dit proces maakt dat het alsmaar moeilijker wordt om Vlaanderen te besturen. Dit heeft gastvrij Vlaanderen niet verdiend.

Eric DONCKIER
__________________
Het Oosten: De kiezer heeft niet altijd gelijk.
De kiezer heeft alleen gelijk als hij stemt zoals Het Oosten het zou willen.
Knuppel is offline   Met citaat antwoorden