Los bericht bekijken
Oud 4 september 2009, 11:35   #7
Savatage
Secretaris-Generaal VN
 
Savatage's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 7 december 2004
Locatie: Vlaanderen
Berichten: 21.732
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Pietje Bekijk bericht
De zoveelste gerechtelijke dwaling in de VS. Collateral damage zullen de voorstanders van de doodstraf wel zeggen

Todd Willingham, een man die in 2004 in Texas werd geëxecuteerd, blijkt onschuldig te zijn. Het bericht gaat als een schokgolf door de Verenigde Staten, waar elk jaar gemiddeld vijftig veroordeelden een dodelijke injectie krijgen.

Todd Willingham was 23 toen zijn drie dochters omkwamen bij een woningbrand. In 1992, op zijn 24e, werd hij veroordeeld omdat hij de brand gesticht zou hebben. Hij bleef altijd volhouden onschuldig te zijn, tot zijn terechtstelling 12 jaar later.

Het weekblad New Yorker berichtte deze week uitvoerig over Willingham. Zijn dossier bevat alle klassieke ingrediënten van een gerechtelijke fout: afwezigheid van tegen-expertise, een psychiatrische expert die de man beschreef als "een zeer gevaarlijk sociopaat" zonder hem ontmoet te hebben en getuigen die hun verklaring wijzigden in lijn met de beschuldiging. Vorige maand concludeerde de Texaanse ethische commissie dat de brand een ongeluk was.

De zaak krijgt in de VS extra weerklank nu Troy Davis, een zwarte veroordeelde voor doodslag op een blanke agent, ter dood veroordeeld is, terwijl hij zijn onschuld blijft uitschreeuwen. Nadat zijn executie al tot drie keer toe was uitgesteld, verkreeg hij onlangs van het Hooggerechtshof dat een rechtbank nieuwe elementen zou onderzoeken die hem vrijpleiten.

(bron: deredactie.be)
Is er nu bewezen dat hij onschuldig is of zijn er indicaties die in die richting wijzen? Ik lees nergens in jouw bericht dat er bewijs zou zijn dat hij onschuldig is.
Savatage is offline   Met citaat antwoorden