Deze éénmalige (laat me niet lachen) regularisatie gaat een aanzuig effect hebben. Deze boodschap gaat al heel Europa door onder de illegalen. Natuurlijk worden niet alle details vermeld. Er zijn er al velen die geloven dat ze gewoon naar België moeten komen om hun papieren te krijgen.
Ik ken zelf enkele illegalen in verschillende landen in Europa en ben al een aantal maal gecontacteerd geweest hierover. Als ik hen dan probeer uit te leggen dat het allemaal niet zo éénvoudig is geloven ze me niet.
Hou je maar vast, een nieuwe golf gelukszoekers is al onderweg. Die leggen dan weer de basis voor de volgende éénmalige regularisatie. Eigenlijk is het allemaal te herleiden tot een bijzonder slecht functionerende DVZ. De mensen zijn onwaarschijnlijk lui (en waarschijnlijk ook dom). Dit weet ik uit een groot aantal contacten met deze chaotische dienst.
|