Discussie: Vraagje aan Ceert G
Los bericht bekijken
Oud 11 september 2009, 20:09   #5
Geert C
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Geregistreerd: 29 november 2007
Berichten: 15.670
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Another Jack Bekijk bericht
Die verwondering komt er omdat lui als jij, Torfs en Talaoui nooit het begrip "publieke domein" hebben aanvaard of begrepen, laat staan gerespecteerd.
Kijk, dit is nu wat ik bedoel. Vrijheid van godsdienst houdt per definitie in dat godsdienst een plaatsje heeft of mag hebben in de publieke sfeer. Het "terugdringen" van geloof en godsdienst tot de privésfeer staat haaks op de pluralistisch-seculiere beginselen waar we zo vervuld van zijn. En toch zijn er steeds meer mensen die precies die invulling geven aan de begrippen 'godsdienstvrijheid' en 'scheiding van Kerk en Staat'.

(Merk op: scheiding van Kerk en Staat =/= scheiding van geloof en het publieke leven. )
__________________
Het ogenblik nadert, waarop grote beslissingen moeten worden genomen. Tegenover Europa staat een monsterverbond van sleur, onwetendheid, zelfzucht, verouderd nationalisme en volgzaamheid aan buitenlandse instructies.
De tegenstanders maken zich klaar voor de strijd. Sommigen kunnen wij overtuigen, anderen moeten wij verslaan; dat is het, waartoe wij mannen en vrouwen van onze volken oproepen.
Tezamen zullen wij overwinnen.

Laatst gewijzigd door Geert C : 11 september 2009 om 20:14.
Geert C is offline   Met citaat antwoorden