Citaat:
Het Laatste Nieuws 24/09 09u36
De Hoge Raad van Financiën stelt een verhoging van de heffing op stookolie voor, diesel uitgezonderd, die apart bekeken zou worden.
Heffing op basis van afgelegde kilometers
In haar voorstel voor hervorming van de milieufiscaliteit, neemt de Hoge Raad van Financiën ook de brandstof in het vizier. Er zou een heffing moeten komen op basis van het aantal afgelegde kilometers, bovenop de accijnzen, die zowel voor vrachtwagens als voor personenwagens geldt. Op korte termijn moet brandstof zwaarder belast worden, terwijl het fiscaal voordeel voor bedrijfswagens en tankkaarten moet verdwijnen.
|
Wat kan hier uit besloten worden:
De hoge raad van financiën stelt voor:
- extra belasting op stookolie. De hogere klasse beschikt ondertussen over gesubsidieerde zonnepanelen.
- Heffing op aantal afgelegde kilometers: zware leasingwagens, 4x4 terreinwagens, vervuilende bedrijfsvoertuigen. Hun kilometerprijs wordt even laag als deze van kleine milieuvriendelijke stadswagentjes.
- Het afschaffen van de fiscale voordelen voor bedrijfswagens en tankkaarten wordt op deze manier omzeild en de sociale zekerheid wordt verder vernietigd door een aanhoudende omzeiling van de bijdragen.
Voor wie werkt deze Hoge Raad? Voor de belastingbetaler, dus voor iedereen of voor een beperkte elite?