Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Egmond Codfried
Dit onderzoek is gebaseerd op persoonsbeschrijvingen en daarna volgen ondersteunende portretten. Ze zijn van het internet afkomstig, van site's die niets van doen hebben met zwart bewustzijn. De zogenaamde 'verlichte' afbeelding oogt nog steeds zwart. Dat men zo ver moet gaan om zwarten in Europa te ontkennen doet mij duizelen. www.sandersofoxford.com
http://www.sandersofoxford.com/images/stock/3978.jpg
[Dit betreft twee afbeeldingen van Charles II Stuart (1630-1685) die in het fragment wordt beschreven als ‘donker gezicht’ en ‘een lange zwarte man’ en ‘de zwarte jongen.’ Mijn onderzoek vraagt zich o.a. af waarom hij ook als een witte man werd afgebeeld]
http://www.englishmonarchs.co.uk/stuart_3.htm
|
In het gezin waar ik in opgroeide, wordt niet zelden naar mij verwezen als den donkeren of de zwarten, en mijn bredere familie moet ik zo nu en dan horen dat ik 't zwart manneken ben. Betekent dat dan dat ik, net als Karel II, een neger ben?
__________________
Ik wil zeggen dat de mens Is, dat de mens Bestaat... welnu, laat hem zijn, laat hem bestaan! En dan zou het bestaan op zichzelf het enige einddoel zijn: de mens zou bestaan, en hij zou er alleen voor zorgen om te blijven bestaan in zo-groot-mate-mogelijk van relatief geluk en relatieve vrijheid. En dan zou het verkeerd zijn, misdadig, de mens zijn relatief geluk en relatieve vrijheid te doen opofferen voor een idee: voor god, de gemeenschap of de Staat.
Laatst gewijzigd door ossaert : 30 september 2009 om 13:29.
|