Bij het OCMW van Antwerpen kloppen steeds meer Spanjaarden van Marokkaanse origine aan. Het gaat vaak om mensen die in Spanje moeilijk aan werk raken of ontslagen zijn met de economische crisis.
De Spanjaarden hopen in België werk te vinden of te genieten van een betere werkloosheidsregeling.
"In Europa geldt vrij verkeer van werknemers en goederen. Die mensen proberen hier een arbeidscontract te versieren. Wij weten ook dat sommigen contracten kopen om zich hier te kunnen vestigen of een contract verwerven van korte duur zodat ze nadien kunnen stempelen", legt OCMW-voorzitster Monica De Coninck (SP.A) uit.
In een aantal gevallen zijn de mensen die vanuit Spanje komen Marokkaanse asielzoekers. Zij zouden in Spanje een premie krijgen om terug te keren naar hun thuisland, maar belanden uiteindelijk in ons land.
bron:
http://www.deredactie.be/cm/vrtnieuw...W_asielzoekers
Laat dit nu net zijn waar het Vlaams Belang al jaar en dag voor waarschuwt mocht Turkije met zijn 60 miljoen inwoners bij Europa komen. De voorwaarden om van ons sociaal vangnet te kunnen genieten worden worden uitgepluist en vervolgens uitgebuit. En de Europese wetgeving staat dergelijke praktijken toe. Waar de Europese wetgeving (lees: iedere Europeaan mag zich vrij en om het even waar binnen Europa verplaatsen en zich vestigen) niet over spreekt, is wie dat allemaal gaat betalen.
Ik vrees ervoor dat wij onze duur betaalde sociale zekerheid, waar onze voorvaderen hard voor streden, zullen moeten gaan afbouwen. Want als bijvoorbeeld de Turken net zo gaan doen als nu de Marokkaanse Spanjaarden, wordt het systeem onbetaalbaar.
En er is niks, maar dan ook absoluut niks, dat er enigszins zou kunnen op wijzen, dat de Turken dat niet zouden doen. Integendeel. Het is precies omwille van de Europese welvaart dat zij bij Europa willen horen.
Wie kan nu nog zeggen dat hij, wat het Vlaams Belang voorspelt ivm de toetreding van Turkije, niet had zien aankomen? Zijn mensen tegenwoordig zo bang om voor racist te worden uitgescholden, dat zij de Belgische sociale zekerheid liever laten failliet gaan aan Turken en Marrokkanen dan wel op tijd gepaste maatregelen te nemen?
Paulus.