Los bericht bekijken
Oud 18 oktober 2009, 06:50   #1
Metternich
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Metternich's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 2 mei 2006
Locatie: Dietsland-Europa Ideologie: Solidarisme en corporatisme
Berichten: 10.620
Standaard Moet het UVRM opnieuw voor stemming worden voorgelegd?

Op 26 juni 1945 werd het Handvest van de Verenigde Naties ondertekend. Dit Handvest is ondertekend door 51 landen, aangezien het merendeel van de wereld nog kolonie, protectoraat, e.d. was. Ook de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens is in die periode (10 december 1948) aangenomen. Aangezien deze rechten "universeel" gelden volgens hun naam moeten zij mijn inziens ook universeel gestemd worden.

Om even Wikipedia (http://nl.wikipedia.org/wiki/UVRM) aan te halen over de opstellers:

Citaat:
* De belangrijkste initiatiefnemers voor de verklaring waren enkele niet-gouvernementele organisaties, vooral joodse organisaties en joodse intellectuelen in de Verenigde Staten. (Korey, 2001)
* Dat de verklaring, voor z’n tijd, opvallend vrij is van vooringenomenheid met betrekking tot gender (sekse) is vooral te danken aan de intensieve bemoeienis van vrouwenorganisaties.
* Aan de tekst werd gewerkt door een grote verscheidenheid van mensen. Tot de grondleggers behoren de Amerikaanse presidentsweduwe Eleanor Roosevelt, de Canadese jurist John Peters Humphrey en de Franse jurist René Cassin De laatste kreeg later de Nobelprijs voor de vrede. Leden van de redactiecommissie waren verder een Libanese rechtsfilosoof, een voormalige Tsjechische president, een linkse Chileense diplomaat en een Panamese rechtsgeleerde. Verder werkten onder meer een Chinees, een Uruguayaan, een Iraniër, een Mexicaanse en een Indiase diplomaat aan de voorbereiding van de tekst mee. Ook de eerste Russische gedelegeerde toonde zich coöperatief. (Morsink, 1999)
* De Universele verklaring is gebaseerd op rechtsnormen vanuit de hele wereld. De redactiecommissie deed een uitnodiging uitgaan naar vertegenwoordigers van alle stromingen, religies en ideologieën, en verwerkte honderden reacties (onder meer die van Gandhi kreeg veel aandacht).
* Vooral de Sovjetstaten brachten het beginsel van bescherming tegen discriminatie sterk naar voren, in weerwil van de wens van de Amerikanen (die toen nog een beleid van rassensegregatie voerden).
* De nadruk op sociaal-economische rechten kwam vooral van de Latijns-Amerikanen, die eerder in 1948 al een Inter-Amerikaanse Verklaring van de Mensenrechten hadden aangenomen. Deze rechten vonden weerklank bij de twee belangrijkste auteurs van de tekst, John Humphrey en René Cassin, die beiden socialistische idealen koesterden.
* Een belangrijke invloed van Eleanor Roosevelt was dat ze de gedelegeerden ervan overtuigde af te zien van een bindende tekst, die zou namelijk naar haar inschatting geen voldoende steun hebben gekregen. Ze kreeg gelijk: zelfs de niet-bindende tekst kon alleen met veel moeite door de Verenigde Naties worden geloodst. (Glendon, 2002)
* Acht staten onthielden zich van stemming: de Sovjet-Unie plus vijf andere staten van het Oostblok, Zuid-Afrika en Saoedi-Arabië. Saoedi-Arabië steunde de Universele verklaring niet omdat die niet in overeenstemming zou zijn met de islam. Pakistan, het grootste islamitische zelfstandige land ten tijde van 1948, tekende wel. Andere staten met een islamitische meerderheid die de aanvaarding steunden waren Afghanistan, Egypte, Iran, Irak, Jemen, Syrië en Turkije.
Ik zie al geen aanwezigheid van zwarte Afrikanen en doordat de Sovjetunie het tekende, waarbij de Russische belangen de belangen van bz Kazachstan overheersten, is ook het merendeel van de Turkse gordel in Centraal-Azië uitgesloten geweest. Aangezien de vrijheden, zoals hierboven gesteld, toch universeel zouden zijn, waarom ze niet opnieuw voorleggen?
__________________



Laatst gewijzigd door Metternich : 18 oktober 2009 om 06:53.
Metternich is offline   Met citaat antwoorden