Los bericht bekijken
Oud 18 oktober 2009, 15:08   #28
patrickve
Secretaris-Generaal VN
 
patrickve's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 24 februari 2009
Locatie: Grenoble, Frankrijk
Berichten: 114.225
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Sjaax Bekijk bericht
Hoe verklaar je een snowball earth met een constante zonne-activiteit? Ik heb wel een verklaring, maar ik ben benieuwd naar de jouwe.
Wel, dat staat goed uitgelegd in het eerste hoofdstuk van dit boek:
http://geosci.uchicago.edu/~rtp1/Cli...imateBook.html

Een snowball earth zou kunnen met een totaal "witte" aarde (maar niet meer heden ten dage: de zon is ondertussen te warm geworden).

Een venus-achtige toestand zou kunnen als we genoeg initieel broeikas effect hebben om de oceanen rond de 60 a 70 graden op te warmen: op dat ogenblik is de produktie van waterdamp voldoende om een "runaway" broeikas effect te bekomen. De reden zit hem in de exponentiele stijging van de dampdruk met temperatuur.

Om dat soort multistabiele toestanden te hebben, volstaat het niet meer om een LINEAIR model te hebben (zoals mijn simpel voorbeeldje met X en Y hiervoor). Je moet dan een niet-lineair verband hebben tussen X en Y, en dan kan je veel rare dingen, zoals multistabiliteit (ook wel "hysteresis" genoemd) en dergelijk, krijgen.
patrickve is offline   Met citaat antwoorden