Los bericht bekijken
Oud 30 april 2004, 09:07   #7
Marie-José
Provinciaal Gedeputeerde
 
Geregistreerd: 21 juni 2003
Berichten: 827
Standaard

De afgelopen jaren deed de N-VA er alles aan om van 11 juli een echte feestdag en dus een vakantiedag te maken voor álle Vlamingen. Ondanks alle liberale en socialistische beloftes belandde het N-VA-voorstel voor een officiële feestdag op 11 juli op federaal niveau in de prullenmand.

Daarom werkte de N-VA in het Vlaams parlement aan een voorstel van decreet waardoor 11 juli alvast een vrije dag wordt voor het personeel van het ministerie van de Vlaamse Gemeenschap, het Vlaams Parlement, de Vlaamse Openbare, Wetenschappelijke en andere Instellingen, de provincies, steden en gemeenten en alle vormen van intergemeentelijke samenwerking. Na veelvuldig overleg en heel wat overtuigingskracht werd het voorstel van N-VA-parlementslid Kris Van Dijck vandaag definitief goedgekeurd in de plenaire vergadering van het Vlaams parlement.


Zo wordt alvast een begin gemaakt van 11 juli als échte feestdag, voor álle Vlamingen.

Intussen diende N-VA-kamerlid Geert Bourgeois in het federale parlement opnieuw een wetsvoorstel in om van 11 juli een officiële, betaalde feestdag te maken voor iedereen.

De N-VA wil alle Vlaamse politieke partijen en vooral voormalig minister-president Dewael herinneren aan de plechtige beloftes die vorige jaren gemaakt werden. Het N-VA-wetsvoorstel is intussen al drie jaar oud. Patrick Dewael beloofde voor de verkiezingen nog: “Als de VLD na 18 mei mee mag onderhandelen over een nieuwe regering, brengen we het op de onderhandelingstafel." Het wordt tijd voor daden.
Marie-José is offline   Met citaat antwoorden