Los bericht bekijken
Oud 21 oktober 2009, 10:36   #1
Sidharta
Minister
 
Geregistreerd: 9 januari 2009
Berichten: 3.321
Standaard Europa verdeeld over aanpak klimaat

Het is ook altijd hetzelfde liedje in Europa.
Steeds weer verdeeldheid ,steeds weer een slappe hap.
citaat volkskrant:

Bos: klimaatimpasse EU is een blamage

Van onze correspondent Marc Peeperkorn
Gepubliceerd op 21 oktober 2009 07:12, bijgewerkt op 21 oktober 2009 08:29

De ambitieuze plannen van de Europese Unie om de klimaatverandering te bestrijden zijn in een impasse beland. De lidstaten zijn het fundamenteel oneens over hoeveel lager de CO2-uitstoot moet worden, en over de omvang van de financiële steun aan de ontwikkelingslanden. EU-voorzitter Zweden spreekt over een ‘zeer teleurstellende ontwikkeling’.

Minister Bos van Financiën kreeg ‘een beheerst woedeaanvalletje’ tijdens het overleg dinsdag met zijn EU-collega’s. ‘We hebben zelf verwachtingen gecreëerd over de leidende rol van Europa in de klimaatdiscussie. Nu zijn we niet in staat de daad bij het woord te voegen. Dat vind ik een blamage’, aldus Bos.
Patstelling

De minister verwacht niet dat de Europese regeringsleiders volgende week tijdens de najaarstop in staat zijn de patstelling te doorbreken. Bos: ‘Het gebeurt niet snel dat de Europese leiders een ingewikkeld financieel vraagstuk oplossen als de ministers van Financiën dat niet hebben voorbereid.

Laatst gewijzigd door Sidharta : 21 oktober 2009 om 10:37.
Sidharta is offline   Met citaat antwoorden