Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door abou Anis
Niemand verwacht van eender wie om met dit soort ontspoorde jongeren te gaan samenleven. Niemand verwacht dat iemand hen in dienst neemt zolang ze niet kunnen aantonen dat ze zich in een werksituatie anders zullen gedragen.
Het vooroordeel zit hem erin elke jongere die er hetzelfde uitziet als dat crapuul of die dezelfde taal spreekt, ... automatisch te beschouwen als dus ook crapuul zijnde. Het zit erin te eisen dat kindjes van 3 jaar lessen wellevendheid zouden krijgen omdat ze dezelfde kleur of taal als dat crapuul hebben. Het zit erin a priori niemand met die kleur of taal werk of woonst te willen verschaffen.
En het verspreiden en proberen versterken van dat soort vooroordelen is racisme.
|
Probleem is dat je niet kan zien wie crimineel is...hoewel soms zie je het wel aan het gedrag, maar dat doet er effe niet toe. Men haalt de rotte appels er niet uit, en mensen die meermaals slachtoffer geworden zijn van een bepaalde groep, kunnen niet anders dan veralgemenen.
Rasisme word gecreerd door dit soort krapul, en niet door mensen die zeggen dat en groep mensen slecht is. En zolang je de criminelen laat doen zal dit enkel maar erger worden. Vergelijk 20 jaar geleden met nu. Awel, doe hier nog eens 20 jaar bij en we zullen nog eens klappen.