Los bericht bekijken
Oud 1 mei 2004, 09:34   #11
basil
Provinciaal Statenlid
 
basil's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 17 juli 2002
Locatie: Leuven
Berichten: 716
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door de metser
Fijne column van Olivier Boehme waarin hij zich bekommert om de democratie, de tolerantie en de open samenleving. Al goed dat hij zijn gevoelens omschrijft als 'gemengd', want Olivier hangt zijn column op aan de verkeerde kapstok; namelijk aan degene die er van uitgaat dat door het arrest van Gent de vrije meningsuiting beknot wordt.

Niets is minder waar natuurlijk. In het democratische België kan iedereen nog steeds zijn zegje doen. Zo mag een Vlaams Blokker nog steeds zeggen dat Islamieten parasieten zijn, maar hij mag dat niet systematisch doen met als doel andere aan te zetten tot haat en of discriminatie. Het eerste is een mening, het tweede is een daad. Het eerste mag, en het tweede niet. Dit is nu net het punt waar velen samen met Olivier Boehme een denkfout maken.
Dan zal de overheid moeten vastleggen hoe vaak iets mag gezegd worden.
Eén maal? Twee maal? Tien maal?
Volgens die redenering wordt een mening die veelvuldig verkondigd wordt,een daad: de dictatuur en de censuur is geïnstalleerd!
Dan moet de Koran ook maar ineens verboden worden en de geestelijke leiders van de moslims voor het gerecht gesleept worden.
Of niet?
__________________


Over Steve Stevaert:
"Sinds hij voorzitter is geworden, is de partij helemaal de populistische, autoritaire weg opgegaan. Zijn verhaaltjes zijn simplistisch. Hij beschouwt de kiezer als een infantiel wezen, een consument die direct moet bevredigd worden."
basil is offline