Los bericht bekijken
Oud 3 december 2009, 12:17   #63
De schoofzak
Secretaris-Generaal VN
 
De schoofzak's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 4 juli 2004
Berichten: 82.096
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door eno2 Bekijk bericht
Natuurlijk moet je de huur betalen, maar die dat niet meer kan, heeft toch recht op een behoorlijk onderkomen.

Dus uitzettingen zonder weder-inzettingen, dat kan niet.

Eerstens denk ik niet dat er veel mensen in Vlaanderen een nacht op straat moeten doorbrengen nadat ze uit hun huis gezet geweest zijn.
Want meestal komt daar nogal veel pers op af, en toch lees ik niet zoveel van die dinges in de gazet.

Tweedens, het zou een maatschappelijk warboel worden, mocht iemand "ongestraft" zijn/haar rekeningen zomaar onbetaald laten.
Het zou daarom goed zijn dat mensen weten dat ze laagdrempelig en tijdig naar het ocmw kunnen;
zelfs al is er tegenstrijd tussen dat laagdrempelig en tussen 'budget-beheer'.

Een paar ideeën:
- eigenaren van verhuurhuizen, zouden zelf de ocmw moeten verwittigen bij de allereerste en de allerminste huurachterstand;
- ocmw's zouden 'verplicht' moeten zijn om vanaf het eerste moment dat ze een sukkelaar moeten bijspringen, die m/v aan budget-beheer te onderwerpen.
__________________
Vlaanderen is niet van iedereen. Vlaanderen is enkel van hen die een inspanning doen om ertoe te behoren.

De grendel-grondwet moet wijken om eindelijk de broodnodige veranderingen te kunnen doorvoeren. Nadien kan de grondwet herstemd worden. Dat is nog gebeurd.

Ik heb de partij gesticht op drie lijnen: Vlaams en Europees, vrij en verantwoordelijk, en sterk en sociaal. Vandaag is dat de grondstroom in Vlaanderen. Geert Bourgeois (N-VA)
De schoofzak is offline   Met citaat antwoorden