Los bericht bekijken
Oud 5 mei 2004, 12:08   #1
Weisse Wolf
Minister
 
Weisse Wolf's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 27 november 2003
Berichten: 3.999
Standaard

In Antwerpen is het niet altijd even verstandig om naar het zaalvoetbal te gaan kijken. We komen nog even op dit thema terug om te waarschuwen voor de openbare zwembaden aldaar.

Gisteren staakte het personeel van de Antwerpse zwembaden en sporthallen. En niet echt zonder reden. Ten einde raad waren ze, wegens de voortdurende intimidaties en het brute fysiek geweld uitgaande van allochtone jongerenbendes. Er werd actie gevoerd voor de jeugdrechtbank, alwaar een minderjarige criminele "jongere" met een gewelddadig verleden zich moest verantwoorden voor zijn wangedrag jegens een redder.

Toen de jongere deze zomer aan een openluchtzwembad zomaar een omheining aan het vernielen was, werd hij terechtgewezen door de redder. Zoveel onvervalst racisme kon de jongere in kwestie uiteraard niet pikken en hij sloeg de redder dan ook voor 25 dagen werkonbekwaam ("een aantal dagen", aldus De Morgen).

Zelfs voor het stadsbestuur kon de situatie niet blijven duren, maar de oplossingen die het aanreikt om het geweld in en rond de zwembaden in te dijken zijn gewoonweg idioot: men gaat weliswaar camera's installeren maar met het oog op de veiligheid moeten er ook extra fietsenstallingen, extra afvalcontainers, TV-schermen, waarschuwingsborden, nieuwe tegels en nieuwe buitenverlichting komen. We zullen in onze openbare zwembaden ook meer allochtone redders te zien krijgen. Drie keer raden op wiens kosten deze onzin gerealiseerd zal worden.

Natuurlijk, hoe kan het ook anders, wordt er ook een werkgroep opgericht. Eentje met leden uit de integratiesector, de sportdienst en zowaar de groendienst. Tot slot zal het zwembadpersoneel een cursus "omgaan met agressie" krijgen. We betwijfelen enigszins of de redder met de uit deze cursus opgedane kennis vooruitgeholpen zou zijn geweest.

Het gaat uiteraard allemaal om schijnoplossingen, allemaal boter aan de galg. Zolang een dergelijk maatschappelijk totaal onaanvaardbaar, ronduit crimineel gedrag niet op een gepaste wijze aangepakt wordt, zal het probleem zich blijven stellen.

Mij oplossing: heeft die redders een stun-gun, wat peperspray en een setje handboeien om dat vreemd gespuis onschadelijk te maken.
__________________
Weisse Wolf is offline   Met citaat antwoorden